YAŞAMAK NE GÜZEL ŞEY

Otursam üzülecek çok şey bulurum..Ama mutlu olmak daha çok işime geliyor..

Hayat zengine güzele şanslıya değil..Kafa yapısını değiştirene güzel…Kim demişse çok güzel söylemiş bu dizeleri.

Kırınca özür dilemeyi,yüreklere dokunmayı  unutmuşuz. Elimizdekilerle  yetinmeyi,  tokalaşmayı, güler yüz göstermeyi, günaydın demeyi, birlikte yaşamayı unutmuşuz… Güzel bakmayı, güzel görmeyi ve yüreğimize Sevgi koymayı unutmuşuz.Şu kısa ömrümüzde hep üzülecek birşeyler bulmuşuz kendimize.

Belki de gerçek bir dertle tanışmış olmamıza rağmen yine de dertlenmişiz birşeylere.

Oysa hayat ufak tefek aksilikleri kafaya takacak kadar uzun değil.

Bazen işler kötü gider. Herkesin hayatında iyi gün de kötü gün de olur. Zor günleri atlatmak için, sorunların üstesinden gelebilmek için, insanın güçlü bir psikolojiye sahip olması gerekir. Bir yol biterken yenisi başlar çünkü. Bir kapı kapanırken,bir  başkası açılır. Bir hedefe ulaşırsınız  ve daha yüksek bir  hedefin hemen oracıkta  olduğunu görürsünüz. Hayat iniş ve çıkışlarla devam eder gider.

Ne yaşarsak yaşayalım güçlü ve kendimizle barışık bir kişiliğe sahipsek bu yolculukta mutluyuz demektir.

Nasıl mutlu olacağımı bilmiyorum dediğinizi duyar gibiyim.

Sahip olduğumuz herşeye şükredelim.İyi ki böyle bir aileye sahibim,İyi ki bir işim var,İyi ki sağlıklıyım diyelim. Basit bir hayat yaşayalım.   Dünya ile  kendimizle barışık olalım hayattan zevk alalım. Hayatı kendimize zehir etmeyelim.  Hiç bir şey canımızı sıkmasın ne insanlar ne ufak detaylar. Stres hayatımızı esir almasın.Kendimize iyi gelen insanlarla takılalım.Bizi olumsuz etkileyen,aşağıya çeken negatif enerji veren kimseyle görüşmeyelim. Başkaları tarafından aranan sevilen bir insan olalım. Anın tadını çıkaralım. Olmak istemediğimiz hiçbir yerde olmayalım. Geçmişi geçmişte bırakabilelim.  Kendimizi sevelim saygı duyalım . Bedenimizi beğenelim. Ben değerliyim, kendimi olduğum gibi seviyorum,kendimi kimseyleyle kıyaslamıyorum, kendime güveniyorum varlığımdan keyif alıyorum diyelim.Nasıl istiyorsak öyle yaşayalım. Neşe pusulamız olsun.Kalbimizi kin ve nefretten ;kafamızı  üzüntü, korku ve suçluluk duygularından arındıralım .  Kimseden beklenti içinde olmayalım ,kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı becerebilelim.Ama bencil de olmayalım.Başkalarına yardımcı olalım ki  iyi hissedebilelim.Sağlam arkadaşlıklar edinelim,yaşamımızı sevgiyle dolduralım .

SON SÖZ

Şu an kimi kafanıza takıyorsanız emin olun ki o şimdi muhtemelen bambaşka  şeylerle meşgul başka şeyler düşünüyor ve siz sadece sinirlendiğinizle kalıyorsunuz.

Şuan neye üzülüyorsanız muhtemelen 1 yıl sonra bunu hatırlamayacaksınız.Ne kadar sürerse sürsün eninde sonunda geçecek, bitecek. Üzüldüğünüzle kalacaksınız.Düşünsenize bir yaşadığınız hangi acı geçmişte kalmadı ki.

Hiçbir dert hiçbir sorun hiçbir üzüntü sonsuza kadar sürmez.O yüzden takılmayın ,gerilmeyin mutsuz etmeyin kendinizi. Çünkü yaşamak çok güzel.

YORUM EKLE

banner4