KAYMEK’İN CANLI YAYINLARINA 4 MİLYON TIKLANMA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından pandemi döneminde UZEM ile 11 binin üzerinde öğrenci ve kursiyerin eğitimine katkı sunduğunu, bu zamana kadar canlı yayınlar ile toplam 4 milyonun üzerinde tıklandığını söyledi.

KAYMEK’İN CANLI YAYINLARINA 4 MİLYON TIKLANMA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK A.Ş.  eğitim faaliyetlerinin yanında kültürel etkinliklerle gençlerin ve dolayısıyla ülkenin geleceğine katkı sunmaya devam ediyor.

11 BİN KURSİYERE EĞİTİM, 4 MİLYONUN ÜZERİNDE TIKLANMA

Çağın gereksinimlerini yerine getiren KAYMEK, güçlükleri avantaja çevirerek eğitime, kültüre ve sanata verdiği destekle adından sıkça söz ettiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYMEK’in pandemi döneminde UZEM ile 11 binin üzerinde öğrenci ve kursiyerin eğitimine katkı sunduğunu, Canlı Yayınlar ile toplam 4 milyonun üzerinde tıklandığını ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Güçlü teknolojik altyapısı ve çeşitlilik arz eden çalışmaları ile hizmetini vatandaşlara etkin bir şekilde ulaştıran KAYMEK, evdeki vatandaşları da yalnız bırakmıyor. Büyükşehir’in sosyal hizmet kuruluşlarından olan KAYMEK, belediyenin çeşitli kurs ve etkinlik hizmetlerini vatandaşların evine götürmeyi sürdürüyor. Sanatı ve sanatçıyı daima destekleyen KAYMEK’imiz, canlı anlatımlı sanal sergilerle sanatseverlerin ilgi odağı oldu. Ayrıca Kayseri’nin tanıtımında önemli rol üstlenmeye de devam eden KAYMEK’imizin kıymetli ekibi, Tertip ettiği bütün yarışmalarla gençleri iyiye, güzele ve doğruya yönlendiriyor. “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Bizim Yunus” kompozisyon yarışmasıyla gençlere Yunusça yaşamanın kapılarını da araladı.”

YUNUS EMRE YARIŞMASINA BAŞVURULAR SONA ERDİ

Öte yandan Yunus Emre’nin duygu ve düşünce dünyasına dair barış, hoşgörü, kardeşlik, tevazu ve sevgi gibi erdemlerin güzel dilimizin anlatım zenginlikleriyle duru, etkili ve akıcı bir şekilde anlatıldığı kompozisyon yarışmasının başvuruları sona erdi. Yüzlerce öğrencinin katılım gösterdiği yarışmada birinciye 15” laptop, ikinciye 10” tablet, üçüncüye 7” tablet ve üç mansiyon olarak da kitap seti armağan edilecek.

Yarışmaya katılan kompozisyonlar Seçici Kurul tarafından titizlikle değerlendirilecek ve değerlendirmeler en kısa sürede tamamlanarak ödüller sahiplerini bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4