YAPTIKLARIMIZDAN DOLAYI BİZLERİ HELAK ETME ALLAH’IM

Bundan önce insanlar sabahın ilk ışıkları ile karıncaların yuvalardan çıktığı arıların kovanlarından çıktığı gibi yeryüzüne dağılıyor. Kimileri rızık peşinde kimileri de günahının peşinde sırtlarında kağıt toplayıp rızıklarını elde edenler başının üstünde simit satanlar kamuda özel sektörde rızıkları için çalışanlar buraya kadar tamam kimileri de sabahın ilk şıkları ile otobüse metroya dolmuşa biniyor. Hem işe gidiyor, hem de bu toplu taşıma araçlarında sarmaş dolaşlar öpüşmeler vesaire bunlara hiç birimiz bir şey yapamıyorduk. Neymiş efendim herkes yaptığı işte serbest o kadar ileri gidenlere dahi şahit olmuşunuzdur. Daha sabahın ilk ışıkları ile birlikte açılan kafeler kıraathaneler burada buluşan gençler okula dershaneye gidiyorum diyen gençler sabah ilk ışıkla birlikte kendilerini buralarda buluyordu. Buralarda ki manzarada hiç iç açıcı değildi.

Şimdi bir bakıyoruz sarmaş dolaş gezme şura da dursun 3 adım bile kimse kimseye yanaşamıyor, Barlar, diskotekler buna benzer eğlence yerleri hepsi kapalı herkes evinde ev hapsinde sanki ilah, bir ferman EY KARINCA SÜRÜLERİ YUVALARINIZA GİRİN SÜLEYMANIN ORDUSU SİZİ EZMESİN, der gibi Allahu Teala hazretleri bir daha kendini bizlere hatırlattı.

Zulümle abat olunmayacağını tüm dünyaya birdirdi.

 Allah dünyada bu kadar zulüm yapılırken insanlar toplu halde katledilirken yurtlarından sürgün edilirken kimse bunlara kulak dahi asmıyordu tek ses çıkartan ülke TÜRKİYE idi ondan mıdır acaba en az vaka bizim ülkemizde bir düşünmek te lazım dünyanın en süper ülkeleri ne olduğu belli dahi olmayan bir varlık uğrunda eğilmek zorunda kaldılar Allah onlara en azim ve kudret sahibinin kendisi olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Ne garip değil mi kapıda araban var binemiyorsun, cebinde paran var ama harcıyamıyorsun, gayri menkulün var kirasını alamıyorsun, dükkanın malla dolu satamıyorsun,

ŞİMDİ ANLADIKMI MÜLK ALLAH IN O İSTEMEZSE SAHİP OLDUĞUN HİÇ BİR ŞEYE DOKUNAMASSIN…

ANLAYIP İDRAK EDEN KULLARINDAN EYLE ALLAHIM. VESSELAM…

YORUM EKLE

banner4