ALGILARA BÜYÜK PARALAR ÖDEYEREK İŞ BAŞINDA GİBİ GÖRÜNÜLEMEZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, muhalefet partilerinin yönettiği belediyelerde hizmet yerine algı yapıldığını belirterek "Arkadaşlar iş başında değil ama gece gündüz iş başındaymış gibi gösterme yarışı var. Bunun için büyük paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı belediyeciliği için geçen yıl itibarıyla 845 milyon para ayırmış. Depreme hazırlık için 495 milyon lira ayırıyor ama algı için 845 milyon lira" dedi.

ALGILARA BÜYÜK PARALAR ÖDEYEREK İŞ BAŞINDA GİBİ GÖRÜNÜLEMEZ

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen İstişare Toplantısı Gaziantep'te gerçekleştirildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Erzurum, Kahramanmaraş, Kayseri, Malatya, Ordu, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanları katıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin Türkiye'nin her yerinde gönül belediyeciliği yaptığını fakat CHP’li belediyelerin algı operasyonlarıyla ve reklamlara harcadıkları paralarla iş yapmaya gönüllerinin ve yeteneklerinin olmadığını ifade etti.

Toplantıda belediye başkanlarına hitap eden Özhaseki, “Şu an Türkiye'de 1390 belediye var. 807'si AK Parti'de. 230 belediye MHP'de. Toplamda 1390 belediyenin 1037'sine Cumhur İttifakı olarak bizler idare ve hizmet ediyoruz. Nüfusun yüzde 70'ine bizler hizmet ediyoruz. Onun için Türkiye'de işler çok güzel gidiyor. Prensibimiz çok net; insanlığa hizmettir. Kimseyi dışlamadan hizmet etmektir. Bizler kendi kendimizle yarışıyoruz. Bizim rakibimiz yok. Çünkü çalışmayı ve hizmeti düşünen bir rakip yok. Muhalefet belediyelerinde yeni model bir belediyecilik anlayışı çıktı. Adı ise 'algı belediyeciliği', hizmet yok ama hizmet varmış gibi gösterme yarışı var. Belediye başkanı iş başında değil ama gece gündüz iş başındaymış gibi gösterme yarışı var. Bunun için büyük paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı belediyeciliği için geçen yıl itibarıyla 845 milyon para ayırmış. Depreme hazırlık için 495 milyon lira ama algı için 845 milyon lira. Bu nasıl bir şeydir? 'Siz beni çalışıyor gibi gösterin.' 'Beni çok sempatik gösterin.' 'Hatta bu belediye bana yetmiyor buralar ne ki beni Cumhurbaşkanı adayı gösterin.' Arkadaşlar böyle bir şey olabilir mi? Ama ne yazık ki bu arkadaşların yeni belediyecilik modeli bu oldu. Bunun adı da Algı Belediyeciliğidir.” Dedi.

“BİZİM İLÇE BELEDİYELERİMİZ BİLE CHP’NİN BÜYÜKŞEHİRLERİNDEN DAHA BÜYÜK İŞLER YAPIYOR”

Muhalefetin daima algılarla az iş yapıp çok gösterme huyunun altını çizen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:"Geçtiğimiz günlerde Adana'daydık. Bütün alt ve üst geçitlerin üzerinde bir sloganlar vardı. 'Hizmette zirve', 'Kemal Kılıçdaroğlu geliyor', 'Dev açılışlar', 'Böyle hizmet görülmedi' sloganlar böyle. Zannedersiniz yeni bir Adana doğuyor. Baştan sona yenilendi, acayip şeyler oldu zannedersiniz. Arkadaşlara, 'Bu açılışlar nedir, Kemal Bey niye geliyor, bir araştırın.' dedim. Getirdiler, 8 tane gözlem evi, gençlik odası, yaşlılar bakım odası, 4 veya 5 odalı 8 tane ilçelere yer yapmışlar. Gecekondu gibi ama her birisi. Yahu bunlar 4 odalı olsa 32 oda yapar yani 32 derslik bir okul eder. Bir de battı çıktı yapmış. Bu kadar reklamını yaptıkları hizmet adeta 32 odalı bir okul için. Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nu arayıp kaç okul yaptığını sordum. 3,5 yıl içinde 68 tane okul, sağlık ocağı gibi eser yapmış. Gaziantep Şahinbey Belediyemizin ilçemize kazandırdığı battı çıktı 3 katlı. Bizim ilçe belediyelerimizle bile yarışamıyorlar. Ama sorarsanız Adana’ya dev hizmetler kazandırmışlar. Ne Adanalı hemşehrilerim ne de CHP’nin yönettiğini düşündüğü diğer şehirlerimiz bu algı belediyeciliğini haketmiyor" dedi.

Seçmenin sandıkta algıya bakmadığını sadece hizmete baktığını ifada eden Özhaseki, "Seçimler gelir vatandaş bir tek şey sorar. 'Biz sana 5 yıllığına mührü verdik sen ne yaptın?' 'Bolca yalan söyledik. Algı operasyonları çektik. Youtuberlar bulduk. Sosyal medyada binlerce takipçisi olan adamlara para verdik. Uçurduk, kaçırdık.' Valla bunların hiçbirini yemez vatandaş. 'Ne yaptın?' derler. Bir eser varsa onu sorarlar. O zaman cevap verecek tek grup bizim belediyelerdir." diye konuştu.

“GAZİANTEP’İN ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ”

Toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, beraberindeki heyet ile Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Özhaseki ziyaretinde şehirde devam eden ve yeni planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

“AK KADROLAR 2023’E HAZIR”

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Özhaseki, AK Parti’nin bütün neferlerinin sahada olduğunu ve 2023 seçimleri için canla başla çalıştığını ifade etti. Özhaseki, “Maşallah gördüğümüz üzere Gaziantep Teşkilatımız çok heyecanlı ve istekli. 2023 seçimleri için çalışmalara başlamış. Kapı kapı dolaşarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yapılan çalışmaları anlattığınızı biliyorum. Çünkü bu yüzyıl Türkiye Yüzyılı’dır. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde güzel ülkemizi en ileri seviyeye taşıyacağız. Yerli arabamız ile, savunma sanayisindeki yerli üretim silahlarımız ile, sağlıkta yapılan reformlar ile, yollar ile, köprüler ile bambaşka bir Türkiye inşa edildi. İnşallah bunu koruyacağız ve 2023 yılında tekrardan Recep Tayyip Erdoğan’ı 1’inci sırada göreceğiz.” Dedi.

Gaziantep programları sırasında Arasa Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Özhaseki hayırlı kazançlar temennisini iletti. Ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Udma Peynir Müzesi’ni de gezen Özhaseki, Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yapılan çalışmalarla ilgli bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4