ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNDEN SIRALAMA OYUNU

Birçok araştırma şirketi SMS yoluyla uydurulmuş anketler yaparak şehirlerinde iş yapmayan belediye başkanlarını listeye koyarken; Kayseri'de azgın azınlık pozisyonuna düşen ve bu azgın azınlığı destekleyen bir grup tarafından Dr. Memduh Büyükkılıç listelerde yok algısı yapılıyor.

ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNDEN SIRALAMA OYUNU

Son olarak 'En başarılı belediye başkanları' anketi ile taraflı bir şirket özelliğini sürdüren PİAR, CHP’li Belediye Başkanlarının memnuniyet oranlarını yüksek tutup listede zirvede yer veririken, neredeyse Ak Parti’den hiçbir Belediye Başkanının aldığı seçim sonuçlarına oranla başarılı görmedi.

Kayseri’de ise göreve geldiği günden bu yana gece gündüz demeden çalışan ve sahada sürekli çalışmalarını sürdüren ve bir çok vatandaşın memnun olduğu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, azgın azınlığı destekleyen bir grup tarafından başarısız gösterilmeye çalışılıyor.

ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN OYUNU

24 Haziran 2018'deki gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalacağını ve Cumhur İttifakı'nın seçimi kazanamayacağını iddia eden PİAR Araştırma Şirketi, Cumhur İttifakı'nın ilk turda ezici bir sonuçla galip gelmesinin ardından büyük bir sessizliğe bürünmüştü. Anket sonuçlarının güvenilir olmadığı açıkça bilinen ve algı yapan şirket, son olarak 'En başarılı belediye başkanları' anketi ile yine algı üzerine bir liste yayınladı.

24 HAZİRAN'DA REZİL OLMUŞLARDI
PİAR Kamuoyu Araştırma Merkezi, 50 milyondan fazla seçmenin sandık başına gittiği 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için yayınladığı anket sonuçlarıyla rezil olmuştu. Şirket, seçimden önce yayınladığı anket sonuçlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 39.7, AK Parti'nin yüzde 34.8, MHP ise yüzde 7.3 oranında oy alacağını ileri sürmüştü. Ancak 50 milyondan fazla seçmen Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda bitirerek Recep Tayyip Erdoğan'ı Başkan yapmış, Cumhur İttifakı'na ise mecliste çoğunluğu vermişti. 24 Haziran 2018'de yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Erdoğan yüzde 52.6, MHP yüzde 11.1, AK Parti yüzde 42.6 oranında oy alırken Cumhur İttifakı'nın toplam oy oranı ise yüzde 53.7 oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4