NEYİN SEÇİMİ

Önümüzde seçim var. Hem de öyle ki hiç başka seçimlere benzemiyor. İki büyük kitle karşı karşıya, fakat işin farkı, daha önce muhafazakâr ve millî söylemlerle hareket eden bazı partilerin adeta sola koltuk değnekliği yapmaları. Hatta bu meyanda ülkeyi bölmek isteyenlerle aynı konuma düşmekten de gocunmamaları. Bu derecesi şimdiye kadar bu ülkede hiç görülmemişti.

Seçime bir ay gibi bir süre kalmışken insanların çoğu safını belli etmiş durumda, ama nerede duracağına hâlâ karar verememiş kafası karışık bir kitle de mevcut. Aslında seçimin akıbeti de biraz bunlara bağlı. Genç seçmenler için kararsızlık kabul edilebilir bir şey. Çünkü geçmişe dair tecrübeleri yok. Koalisyonlar görmediler, yoklukları yaşamadılar. Ama orta ve ileri yaştakilerin kararsızlıklarına ne demeli? Hele kendilerine milliyetçi diyen bazılarını anlamak ise hiç mümkün değil.

Yapılan binlerce eser ve hizmet görülmeyip, bazı ufak tefek yanlışların lafını ederek hükümete saldırmak, milliyetçi kesimin ve dindarların kutsalına hakaret edenlerle iş tutmak akıl tutulması değil de nedir? “Armutun sapı, üzümün çekirdeği” diyerek dünyanın takdir ettiklerini bile görmezden gelmek bu zihniyetteki insanlara yakışmıyor. Anlaşılmaz bir “Tayyip Erdoğan düşmanlığı” ile gözlerin kör olması ise bu akıl tutulmasının gerçek sebebi.

Cumhur ittifakının içinde hiçbir liderin koltuk pazarlığı içinde olduğunu görmedik. Ama %1 lik oyu bile olmayanlara kadar herkesin Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı, bakanlık ve milletvekilliği hesapları içinde olması karşısında pazarlık peşinde olmayan ve şahsi değil, sadece ülke menfaatlerini ön plana alan liderlere ne derece şükranlık duysak azdır. Devlet adamlığı bunu gerektirmektedir. Diğer yandan CHP’ye destek veren partilerin şimdiden zafer sarhoşluğuna girerek her türlü şarlatanlığı yapan bölücülere karşı kulakları tıkamaları ise makam hırslarının ne derece akılları dumura uğrattığını göstermesi açısından önemlidir.

Allah muhafaza bugünden kendi aralarında bu kadar kavga eden muhalefet, bir de iktidara gelse Türkiye’den pay alma peşinde birbirlerine gireceklerdir. Kaos Türkiye’ye hâkim olacaktır. Dünya üzerinde bağımsızlık yönündeki bütün kazanımlar kaybedilecek, IMF’den yeniden borç alma sürecine girilecek, kişi başı millî gelir 4-5 bin dolar seviyelerine inecektir. Türkiye en az 30 yıl geriye gidecektir. Teröristler istediklerini alacaklar, belki de ülkeyi parçalara ayıracaklardır. Olan Türkiye’ye ve masum millete olacaktır. Silik şahsiyetli, kifayetsiz muhteris liderler kendi ikballeri için bütün bunlara sebep olabilirler Allah korusun.

 Elbette şu anki hükümetin yanlışları olabilir, fakat ülkede terörün belini kırılması, sınırlarımız dışında Karabağ’da, Akdeniz Mavi Vatan’da, Libya’da elde edilen büyük başarılar, Türkiye’nin enerji üssü olma yolundaki başarılı hamleleri, Savunma sanayiinde ve Togg’taki çok büyük başarılar ve daha niceleri bütün uyuyan akılları uyandırmalı. Soğan, patates meselesini istismar edenlerin karşısına TCG Anadolu uçak gemileri yapanlar fark edilmeli.

Batılılar gözleri fal taşı gibi açılmış bu olanları izlerken, bizde aydın geçinenlerin gafleti işin içinde başka gerçekleri de sorgulatıyor. Hadi bu ülkede bir zamanlar 300 bin kadar gayrimüslimin Türk ismini aldığı ve bunların ülkede önemli noktalara geldiğini biliyor, devlet düşmanı olanları destekleyen iş adamı, aydın ve sanatkâr kılıklı bu gibi insanları anlıyoruz. Ama içimizdeki gafilleri anlamıyoruz maalesef.

Her şeye rağmen, ben Türk milletinin ferasetine inanıyorum. Biliyorum ki, anketlerde kızarak Cumhur ittifakına oy vermeyeceğini söyleyenler, sandık başına gittikleri zaman vicdanlarının sesini dinleyecekler ve sandıkları patlatacaklardır. Emin olun bu ülkenin istikbali aydınlıktır ve inanıyoruz ki yüce Allah bu milleti seviyor. Bu yüzden Türkiye’nin yeniden diriliş hamlesi ve şahlanışı durdurulamayacaktır. Fesat sahipleri, çoğunluğu temiz ve masum olan bu milletin sessiz çoğunluğu karşısında yine hüsrana uğrayacaklardır.

Artık titreyip kendimize dönme zamanı. Gayret ve dua, ülkemiz ve milletimizin istikbali için…

YORUM EKLE

banner4