MUSİBETLER BİZİ NE DERECE DÜZELTTİ

Allah bizlere hastalıktan ölümden evlattan açlıktan fakirlikten düşmandan vermiş olduğu musibetlerle bizleri dener. Dünyayı kasıp kavuran korana virüsten herkes nasibini almasına rağmen en yakını eşi dostu oğlu kızı hatta kendi bu dünya dan gitmesine rağmen ben kendi nefsimede söylüyorum bu olaylardan hiç ibret almıyoruz.

Korana virüse yakalanan her birey hemen ilk söylediği hakkınızı helal edin veya kiminle sorun yaşamış kimin canını yakmışşa hemen ilk onu arayıp helallik diliyor, dünya kısa hep uzun yaşayacağımızı zannediyoruz, insanın ölümünü eceli belirler küçüğü büyüğü ihtiyarı genci diye bir şey yok

NİCE HASTALARIN BAŞINDA ÖLÜLER YATAR

Bir hoca internette bir sohbette Teşekkürler korona diyordu. Dikkatimi çekti ne diyor bu diye, dinlediğimde biraz hak verdim musibete iyi oldu denmez. Şöyle diyordu; Kimse artık sokak ortasında birbirini öpemiyor, otobüste tramvayda uygunsuz vaziyette kimse bir oluşumda bulunamıyor, barlar , pavyonlar kapalı, toplu danslar edilemiyor, herkes kendinden başkasından bir vebali gibi elini dahi sıkamıyor. Bütün içki yerleri bu sayede kapatıldı.

Korana sayesinde bütün kadınlar yüzlerini örttüler, Korana sayesinde peygamber sünneti temizlik ön plana çıktı temizlik, yemekten önce el temizliği, yemekten sonra el yıkama sünneti ön plana çıktı.

Korana sayesinde insanlar evlerine kapandı eşi ve ailesi ile zaman geçirdi. Bu sayede ilim tahsil edenler dahi oldu.

Bu bela ne kadar büyük görünse de Müslümanlar Allaha tövbe eder ona dönerlerse onlar için bu salgın hastalıkta bir hayır vardır.

EY ALLAHIM TEVBE EDİYOR PİŞMANLIĞIMIZI DİLE GETİRİYORUZ. TEVBEMİZİ KABUL ET ALLAHIM.

VESSELAM…

YORUM EKLE

banner4