Tekden’e bir ödül daha

Türkiye ve dünyada ilgiyle izlenen, başarılı Türk yapımı Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Kemal Tekden’e İngiltere'de yayınlanan magazin ve yaşam dergisi SleekAsian tarafından yılın "en iyi yapımcısı"  ödülü verildi.

Tekden’e bir ödül daha

2014-2019'da TRT’de yayınlanan ve dünya çapında üne kavuşan Diriliş Ertuğrul’un başarısı takdir edilmeye devam ediyor. Pakistan asıllı İngiliz vatandaşları tarafında Londra'daki The Royal Regency Salonu'nda 
düzenlenen programda Diriliş Ertuğrul yapımcısı ve başrol oyuncusuna ödül verildi. 

LORDLAR KAMARASI ÜYELERİ DE KATILDI
Programa, İngiliz Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarasının üyeleri Qurban Hussain ve Wajid Khan, Muhalefetteki İşçi Partisinin gölge Adalet Bakanı Imran Hussain, Avrupa Parlamentosu eski üyesi Sajjad Karim ve Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan da katıldı.

   

KEMAL TEKDEN'E "EN İYİ YAPIMCI" ÖDÜLÜ
Dizinin yapımcısı Kemal Tekden "en iyi yapımcı" ödülüne layık görülürken, ödülü kızı Nurbanu Tekden aldı.

ENGİN ALTAN'A "EN İYİ ERKEK OYUNCU" ÖDÜLÜ
İngiltere'de yayınlanan magazin ve yaşam dergisi SleekAsian dergisi, Düzyatan'a "en iyi erkek oyuncu" ödülü verdi.

Öte yandan, yapımcı Ümit Sönmez'in sahibi olduğu RGB Medya-Yapım'a da "organizasyon" ödülü verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2022, 11:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selami Gülhan
Selami Gülhan - 2 ay Önce

Ben Amerikan kovboy filimleri ile büyüdüm. Çocukluk hayalim tarihimize dair filmler yapılmasıydı. Türk çocuğunun tarihine dair filmlerle büyümesine öncülük eden Kemal Tekden beyefendi bundan çok daha fazlasını hak ediyor.

Şükrü Sanlı
Şükrü Sanlı - 2 ay Önce

Tarihimizin aslına sadık kalarak film yada dizilerle anlatılması çok güzel çalışmalardır. Sn.Kemal Tekden'in şahsında Tekden yapım bu çalışmayı DİRİLİŞ-ERTUĞRUL ile layıkıyla yerine getirmiştir. Hatta bizim evde Çarşamba günlerinin adını bugün günlerden Dirilis-Ertugrul olarak değiştirmiştik. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim..

SIRADAKİ HABER

banner4