TARIM FUARI KAYSERİ OSB’DE AÇILIYOR

Bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı yarın (4 Kasım Perşembe) açılıyor. Kayseri OSB Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak olan fuara 300’ün üzerinde firma, yaklaşık 1900 marka ile katılıyor.

TARIM FUARI KAYSERİ OSB’DE AÇILIYOR

16. Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı ile ilgili Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş, Atlas Fuar Genel Müdürü Fevzi Atasagun ve Kayseri OSB Bölge Müdürü Fatih Gözel katıldı.

Toplantıda konuşan Atlas Fuar Genel Müdürü Fevzi Atasagun Kayseri OSB Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nin Kayseri ve Türkiye’ye yakışır bir fuar merkezi olduğunu söyledi. Yapacakları fuara büyük ilgi gösterildiğini dile getiren Atasagun, “Fuarımıza 300 firma ve yaklaşık 1900 marka katılıyor.

Amacımız bu fuarı her yıl daha da büyüterek gerçekleştirmek. Fuarımız 4-7 Kasım tarihleri arasında her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Kayseri OSB Tramvay durağından her yarım saatte bir fuar merkezimize ücretsiz servis kaldıracağız. Fuarımıza herkesi davet ediyoruz” dedi.

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş de açıklamasında 20-30 firma ile başlayan Tarım Fuarının bugün 300 firmaya ulaştığını belirterek, fuarın bir panayır alanı olmadığını, çiftçileri teknolojiyle buluşturan alan olduğunu söyledi. İlçeler ve çevre illerden çiftçileri bu fuara beklediklerini ifade eden Güneş, fuarın Kayseri’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin de konuşmasında fuarın ilimiz ekonomisine ve bölge çiftçisine fayda sağlayacağını söyledi. Kayseri’nin önemli tarım kentlerinden birisi ve birçok üründe söz sahibi olduğunu ifade eden Şahin, fuarların ufukların açılması açısından önemine işaret etti ve bölge çiftçisini fuara katılmaya çağırdı.

16. Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı 4 Kasım Perşembe günü saat 10.00’dan itibaren ziyaretçi kabul etmeye başlayacak. Fuara girişlerde HES kodu istenecek ve ateş ölçümü yapılacak. 4 Kasım Perşembe günü saat 13.30’da ise fuarın resmi açılış töreni gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4