SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ HACILAR’DA ANILDI

      Hacılar Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Sarıkamış Şehitleri’ni anma etkinliği düzenlendi.

  SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ HACILAR’DA ANILDI

      Hacılar Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Ak Parti Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç,  1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma Derneği Başkanı Rıza Yağar, Hacılar Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik Yılmaz Arslan tarafından okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hazırlamış olduğu sinevizyon gösterisi izlendi.

     Gecede daha sonra okunan Sarıkamış şiir dinletisi ve türküleri, vatandaşlara duygulu anlar yaşattı.

     Etkinlikte son olarak Sami Ekici yönetmenliğinde Kayseri Gençlik Merkezi üyeleri tarafından Sarıkamış tiyatro gösterisi sahne aldı. Beğeniyle izlenen tiyatro gösterisi, seyircileri 1914 yıllarına götürdü ve vatan evlatlarının ülkemizi ne zor şartlarda koruduğunu bir kez daha hatırlattı.

     Gecenin sonunda, dernek başkanı Rıza Yağar ve tiyatro ekibine hediye takdim eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, tüm şehitlere rahmet dileyerek, “bugün burada var isek bunu Sarıkamış’taki şehitlerimize, gazilerimize borçluyuz. Bize düşmanca davranan zalimlere bu vatan evlatlarının şehadete hazır olduğunu, Hacılar’dan haykırmak istiyoruz, bu vatan bölünmez, bu bayrak inmez, bu ezan dinmez” dedi.

        Daha sonra konuşan 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma Derneği Başkanı Rıza Yağar’da Başkan Özdoğan’a katkılarından dolayı teşekkür ederek, Çanakkale Şehitler Anıtının maketini hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4