ÖZHASEKİ, ARIK’A İFTİRALARI NEDENİYLE DAVA AÇTI

Avukat Mehmet Savruk, “Zira ortada yapılıp da hesabı verilmeyen bir köprü olmadığı gibi, bu yönde oluşturulmuş sayıştay raporu da bulunmamaktadır.”

ÖZHASEKİ, ARIK’A İFTİRALARI NEDENİYLE DAVA AÇTI

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki hakkında “Sen trollüğü bırak da gerçekleri açıkla. Sen önce 15 trilyona yaptırdığını söylediğin ama sayıştayın 2018 yılından beri bulamadığı köprüyü anlat. Bu dünyada yaptıklarının hesabını veremezsin. Bari ahiretini kurtar.” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklama sonrasında Mehmet Özhaseki’nin Avukatı Mehmet Savruk, Çetin Arık’a tazminat davası açtıklarını açıkladı. Savruk, “Zira ortada yapılıp da hesabı verilmeyen bir köprü olmadığı gibi, bu yönde oluşturulmuş sayıştay raporu da bulunmamaktadır.” dedi.

Avukat Savruk, Çetin Arık hakkında tazminat davası açtıklarını ayrıca diğer iddiaları hakkında da davalar açacaklarını söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın kasıtlı olarak müvekkili Mehmet Özhaseki’yi hedef aldığını vurgulayan Savruk, “CHP Kayseri Milletvekili, müvekkilimin kişilik haklarına ölçüsüz ve gerçek dışı ithamlarda bulunmuştur. CHP Milletvekilinin ve mensubu olduğu siyasi partinin amacı periyodik aralıklarla ve sistematik bir şekilde kamuoyunda bir algı yönetimi yaratmaktır.” dedi.

Çetin Arık’ın iftirada bulunduğunu ve yalan söylediğini belirten Savruk, “Zira ortada yapılıp da hesabı verilmeyen bir köprü olmadığı gibi, bu yönde oluşturulmuş sayıştay raporu da bulunmamaktadır. Takdir edilmelidir ki, hiçbir bilgiye dayanmadan asılsız sözleri yaymak, yalan ve iftiraları gerçekmiş gibi kamuoyuna sunmak bir insanlık suçudur. İnsanlığa ihanettir. CHP Kayseri milletvekili hakkında Kayseri Asliye Hukuk Mahkemesinde manevi tazminat davası ikame edilmiştir. Vekilin diğer iddiaları ile ilgili ayrıca davalar ikame edilecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4