MAZLUMDER KAPLICA’DA BULUŞTU

MAZLUMDER KAPLICA’DA BULUŞTU

MAZLUMDER Kayseri Şubesi, üyeleri için düzenlediği insan hakları seminerleri, 10 aralık İnsan Hakları Günü etkinliklerinin yanında üyeleri için kaplıca programı da düzenledi.

MAZLUMDER üye ve gönüllüleri bu kapsamda Kozaklı Tera Life termal otelde buluştular. Kadın erkek, genç yaşlı çok sayıda üye ve gönüllünün katıldığı program iki gün sürdü. Bir yandan havuzda yüzmenin keyfini çıkaran MAZLUMDER’liler diğer yandan sauna ve sıcak suda rahatlayarak sağlıklarını güçlendirmeye çalıştılar.

Eğitim çalışmalarını kaplıcada devam ettiren MAZLUMDER üyeleri termal otelin toplantı salonunda tanışma ve bilgilendirme programına da katıldılar.

MAZLUMDER yönetim kurulu üyesi Adnan EVSEN’in sunumu ile yapılan programda şube başkanı Ahmet TAŞ, zalim ve mazlum kuramları ile MAZLUMDER’in esin kaynağı Hılful Fudul (Erdemliler ittifakı) hakkında açıklayıcı bilgiler verdi.

Bugünlerde ölüm yıldönümünde andığımız milli şair Mehmet Akif ERSOY'un Safahat adlı eserindeki kocakarı ile ömer hikayesini baştan sona anlatan TAŞ, belli yerlerde açıklamalarda bulundu.

MAZLUMDER’in insanların haklarını koruyan bir iyilik hareketi olduğunu söyleyen şube başkanı TAŞ, MAZLUMDER’in son zamanlarda yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi, katılımcı üye ve gönüllülere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4