KESİK BAŞ CİNAYETİ’NDE SICAK GELİŞME

Kayseri’nin Felahiye ilçesinde 2012 de işlenen ve Kesikbaş cinayeti olarak bilinen davada ilginç durumlar gelişmeye devam ediyor. İstinaf mahkemesi, Kayseri 5. Ağır ceza mahkemesinin 10 yıl ceza verdiği kararını bozdu ve davanın baştan görülmesine hükmederken dava dosyasında ilginç durumlar olduğunu iddia edildi. Dava dosyasında tutuklu sanık F.B.‘nin cinayeti itiraf ettiği hiç geçmezken, aksine ifadesinde babaannesinin katili veya katillerinin bulunma talebi dikkat çekiyor. Ancak tutukluluk kararı verildiği zamanlar Kayseri İl Jandarma komutanı kıdemli Albay Hüseyin Pekmez tarafından kurulan özel ekip F.B.’nin itiraf ettiği yönünde açıklamalar yapılmıştı ve bu itiraf ettiği iddiasının ardından F.B. 10 yıl hapis cezası almıştı.

KESİK BAŞ CİNAYETİ’NDE SICAK GELİŞME

BİLİRKİŞİ RAPORU DOĞRU 
İNCELENMEDİ Mİ?
İfadelerin hür irade olmadan, baskı ve zorla alındığına dair, savcılığa, Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi ve İstinaf Mahkemesine detaylı dilekçeler sunulduğunu ve şu an bunların mahkeme dosyasında yer aldığı, kolluk ekibi özellikle kadınlara ağır hakaretler, fiziki baskı yaptığı detaylı şekilde anlatıldığı ifade edildi.
F.B.’nin yakınları tarafından tutulan ve emekli hâkim, savcı, adli tıp elemanları ve polisler tarafından oluşan araştırma ekibinin aylarca gizli şekilde yürüttükleri araştırma sonrası çarpıcı bulgulara rastlanırken, en başta bilirkişi raporunun doğru şekilde incelenseydi; “F.B., annesi ve ablasının bu cinayeti işleyemeyecekleri ortaya çıkacaktı” diyen ekipte önde gelen uzman kişiler, “Vahim hataların çok fazla olduğu dosyada son şüphelenecek kişi veya kişilerin yargılanan kişiler olması gerekirdi” diye iddiada bulundular.
BULGULAR DİKKATE ALINMADI MI? 
Zaman çizelgesinin doğru araştırılmadığı iddia edilirken, nasıl ve hangi zaman biriminde bu eylemi yapabileceği çok kolayca ortaya çıkacağı belirtildi. Mahkemenin yerinde keşif yapmadığı bu yüzden başkaları tarafından işlenen vahşi cinayetin kim yada kimler tarafından işlendiğini de görülebileceği iddia edildi. Dosyanın devamında bir izmaritin bulunduğunu ve DNA araştırması sonrası olay yerinde hiç bulunmadım diyen komşu S.S. ile uyum bulduğu tespit edilmiştir. Ancak bu çok önemli bulguyla özel kolluk ekibi ve savcılık hiçbir araştırma yapmadığını görülürken. Savunma tarafından tanık olarak dinlenmesi talep edilse de Kayseri 5. Ağır hâkimi tarafından kabul görülmemiş ve çağrılmamıştır.
TORUN Sevda K. VE EŞİ Bekir K’NIN ÇELİŞKİLİ İFADELERİ DİKKAT 
ÇEKİYOR
Felahiye ilçesinde yaşayan ve vahşi cinayete kurban giden Pembe Boraze’nin diğer torunlarından Sevda K’nın kocası Bekir K.‘nda aşırı çelişkili durumları da göze çarparken, olay saatlerinde evdeydim diye ifade veren ve eşi Sevda K. tarafından desteklenen bu ifade de yalan çıktı. Torun Sevda K. daha sonra yalan söylediğini kendinin bir nişan töreninde olduğunu ve döndüğünde kocasının evde olmadığını ve yalan söylediğinden pişmanlık duyduğunu ifade etmiş. Ancak bu bilgi Jandarma özel ekip bilgisi dâhilinde olduğu halde, hiçbir şekilde niçin yalan söyledin, kocasını koruma gereğini niçin gördüğünün üstüne varılmamış. Bekir K.‘nın kendi ifadesinde kendinin jandarmayla iç içe olduğunu ve tüm bilgi alışverişin onlarla yaptığını ifade ettiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. 
Bekir K. JANDARMADAN BİLGİLERİ BU KADAR KOLAY NASIL ALIYOR?
Olayda ilginç gelişmelerden biri ise, hırsızlık, narkotik ve gasptan kabarık bir sabıka kaydı bulunan torunun eşi Bekir K’nın jandarmadan bilgileri alması. Şu an çoklu bir dosyadan cezaevinde tutuklu bulunan bu şahıs 5. Ağır Ceza Mahkemesine iki mektup yazarak beyan bildirmiştir ve bunu kendine hiç sorulmadan yapmıştır. Özel Jandarma ekibinin bu şahısla ilişkisi nedir ve niçin bu kadar yalan söylediği halde sorgulanmamıştır? Bu olayda ilgi çeken başka bir durumda vahşice işlenmiş cinayetin olay yerinin temizlenmesi. Gece geç saatlerde olay yeri emniyet mensupları ayrıldıktan sonra torun Sevda K. ve komşu Fikriye B.’nin sabah 06.00 saatlerinde olay yerini derin şekilde temizleye başlamışlardır ve bunu kimseden izin almadan yaptıkları 12 saat bile geçmeden babaannesi ölen bir şahsın hangi psikolojiyle kendi babaannesinin kanını temizlemesi ve olayın olduğu evde taziyeleri kabul etmesi ise ilginç gelişmeler arasında yer alıyor.
6 YILDA ÇÖZÜLEMEYEN DAVA 
3 GÜNDE NASIL ÇÖZÜLDÜ?
Dosyada Felahiye İlçe komutanlığının yazdığı raporlarda dikkat çekerken, verilen raporlarda cinayetin başka kişiler tarafından işlenmiş olabileceği ve bazı kişilerin isimleri bulunduğu halde, kolluk ekibi kendi personelinin buluşlarıyla hiçbir araştırma yapmayı gerek duymadığı görülürken, Özel bir Tv kanalında yayınlanan programa da konu olan ve yönlendirici tutumlarıyla katılanları doğru ve yanlışı ayırt etmeksizin bir baskı kuran program çalışanları bu yanlış yargılamada da tetikçi konumuna düşmüşlerdir. Özel olarak kurulan ekip tutuklamalar sonrası 3 gün içerisinde davayı çözdük ve itiraf haberleri yayınlanırken, detaylı bulgular karşısında nasıl sonuca varacakları ise merak konusu oldu.
İTİRAF YOK, DEDİKODU VAR
Cinayetle alakalı bir görgü tanığı bulunmadığı ortaya çıkarken, F.B., Abla R.K. ve anne S.B.‘nin ne DNA, ne de parmak izi olmadığı açıkça belirtilmekte ve daha da vahim olan olay yerinde 16 yerde kan sıçramaları tespit edildiği halde sözde zanlıların ne giysilerinin üzerinde veya vücutlarında araştırma sonucu kan bulunamazken, ayrıca hiçbir boğuşma izine de rastlanılmamıştır. Jandarma özel ekibin tanıkları cinayetle alakalı değil, daha çok dedikodu şeklinde ifadeler aldığı görülürken, tanıklar bunlar benim sözlerim değil jandarma tarafından dikte edildi diye hâkime anlatmışlardır. Bu kadar şüphe ve kesin kanıt olmadığı halde mahkeme F.B.’ye 10 yıl ceza vermiştir.
OLAYI TETİKLENDİĞİ İDDİA EDİLEN GÖRÜŞME KAYDI ÇIKMADI
Davada ve savcı iddianamesinde bu cinayeti tetikleyen sözde telefon görüşmesi bilirkişi raporunda kesin sözle yalanlandı, hatta saat 21.56’ya kadar hiç görüşme kaydının bulunmadığı ifade ediyor ve bu zaman birimi olaydan çok sonraya denk geliyor. Bilirkişi analizi böyleyse, yani kesin bilgiye dayanıyorsa iddianamenin kurgu olduğu ortaya çıkıyor. Kolluk ekibinin araştırmasında kullandığı yöntemler ve senaryosu bizim izlenimizdede gerçeği yansıtmıyor ve bilirkişide bunu doğruluyor.
ARAŞTIRMA TALEPLERİ 
YANITSIZ KALDI
Aile tarafından bu olayı araştırması için tutulan ekibin savcıya yazdığı mektubuna cevap alamazken, İl Jandarma komutanı Hüseyin Bekmez’den randevu talep edilmesine rağmen ve ondanda olumla cevap alamadıklarını ifade ettiler.. Aile, Jandarmanın ilgisiz tutumuna karşı Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nden görüşme talep etmesine rağmen ancak kısa görüşme sonrası yetki bölgemiz dışındadır diye olaya bakamayacaklarını belirttiklerini ifade ettiler. Ancak daha önce çıkan haberlere göre Jandarma Özel ekibi ve Kayseri Emniyet Cinayet Büro amirliğinin beraber çalışmaları sonuca davanın çözüldüğü yazılmıştır. Davanın İstinaf Mahkemesinden usulen bozulması ve 5. Ağır Ceza mahkemesinin yeniden ilgilenip araştırması ve 180 gün içerisinde karara bağlanmasına hükmetmiştir. Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık F.B. ile avukatlar hazır bulundu. Tutuklu sanık F.B., mahkemede “Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Uzun zamandır tutukluyum, tahliyemi istiyorum” dedi.
MAHKEME HEYETİ DAVAYA 
BAKMAK İSTEMİYOR
Ancak davada son gelişme olarak Mahkeme heyeti başka bir mahkeme tarafından dosyaya bakılmasına karar verdi ve F.B.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 17 Temmuz’a erteledi. 
Şu an 1 yıl 4 aydır tutuklu bulunan F.B cinayeti işlediğini kesin dille kabul etmezken ve halen adaletin yerini bulmasını bekliyor. Ailenin tuttuğu araştırma ekibi aylardır yürüttüğü araştırmalarının sonuna vardıklarını ve F.B., ablası ve annesinin suçsuz olduklarını kanıtlayacak delillerin elinde olduklarını belirttikleri ifadeler arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedirhan
Bedirhan - 4 yıl Önce

Çok ilginç ve soru işaretleri ile dolu bir dava.Nasıl olurda suç makinası bir şahıs olan Bekir K .emniyet le bu kadar içli dışlı olabiliyor? Yalan ifadelerde bulunuyor ve eşi Sevda K da bu yalana dahil oluyor sonradan yalan söylediğini ifade ediyor niçin birlerini koruma hissini duyuyor ?
Bir insan (Sevda K ve Fikriye B)hangi düşünce ve mantıkla biraz önce vahşice bir olayda hayatını kaybettiği Babaannesinin
Akrabasının olay yerini hiç bir duygusal his oluşturmadan temizleme cesaretine sahipler ve ardından olay evini taziye evi
olarak açıp insanları ağırlamışlar
Doğrusu çok profesyonel ve soğuk davranışlar!
Habere göre o kadar çok çelişkiler var ki bu iş profesyonelce tasarlanmış ve işlenmiş görünüyor.
Yani bir iki kız çocuğunun ve bir cahil köylü kadının yapabileceği
Bir eylem değildir bu !
İnşAllah bu vesile ile Emniyet güçlerimiz ve Yüce adaletimiz doğru yönde araştırmalarını yapar olayı yeniden gözden geçirirler ve asıl doğru olan sonuca varırlar ve gencecik bir insanın suçsuz yere geleceğini karartmazlar.

Zahide
Zahide - 4 yıl Önce

Bukızların yapmadıgı belliydi zaten oraları yıkayanları içeriye alınmalı basbaya delil karartma bu

Tahir
Tahir @Zahide - 4 yıl Önce

Yavrum insan kanını yıkayayan öldürmektende çekinmez haklısın. Bu ne rahatlık

Gül
Gül - 4 yıl Önce

Bu beliydi zaten budavanın adilce yargılanmadıgı ve çok kafa karıştıran eksiklerin oldugu veki nasıl birpiskolojidirki babanenin olayyerini temizliye biliyorsun sevda k eee adalet yerinin bulur inşAllah

Tahir
Tahir @Gül - 4 yıl Önce

Olay yerini temizleyen ya yaptı yada yapanı biliyor araştırılsın

Akivnta
Akivnta - 4 yıl Önce

Çok ilginç dava takip etmek lazım kan yerde kalmaz gerçekler ergeç su yüzüne çıkar. InşAllah

Bos bos konunusmayin
Bos bos konunusmayin - 4 yıl Önce

Ayse solmaz neden bu kadar eminsin???
Sanki bu olay dan haberin varmış gibi yazmısşın. Gazetede ıspatlanmış diye yazıyor. Demekki Bekir K. Nin ve eşi Sevda K. çok büyük bir rolü var bu olaydan.

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Bence bu işte mehmet safrantı denilen şahsın parmağı olabilir, polis bu şahsı da araştırsın. Yüce adalet yerini bulsun artık.

Tahir
Tahir @Hasan - 4 yıl Önce

Haberde Memet diye biri yok, siz ne kadar çirkef birisiniz, bu işte siz muhakkak varsınız hedef şaşırtma yapıyorsun, bu bir suç duyurusu hasan, dedikodu yapma

Ayse solmaz
Ayse solmaz - 4 yıl Önce

Bu davanin arkasinda cook kuvvetli birileri var cook zekice paranın neler yaptıracagı kanatındeyım.Bu olayı büyütmeye gerek yok suç başka yerlere çekiliyor.bu işi yapanla Fadıme ve Rukiye Songül dostu olan Mehmet Safrantı Türkiyede şimdi bütün destegi gücü ondan alıyor.

Colombo
Colombo @Ayse solmaz - 4 yıl Önce

Gören yok, duyan yok, parmak izi yok, dna yok bu nasıl adalet, Neye göre ceza? Dedikoduyla 10 yıl cezamı verilirmiş, yuuh yani

11 Eylül Kahini
11 Eylül Kahini @Ayse solmaz - 4 yıl Önce

Olayla ilgili bir bilği ve kanıtınız varsa dedikodu değil bildiklerinizi güvenlik güçleri ile paylaşmanız inandırıcılığınızı destekler.

Diablo
Diablo - 4 yıl Önce

Bu işin içinde, Fadimenin imam nikahlı eşi Mehmet Safrantı var. Kendisi Hollandada tanındık bir mafya babasıdır. Hollanda, Bulgaristan vesayre ülkelerde hapis yatmış olan bu zatın, suçlarıyse uyuşturucu kaçakçılığı, nitelikli dolandırıcılık ve daha nice suçları vardır. Fadime daha henüz 16 yaşındayken, bu Mehmet denilen sübyancı kendisine göz dikmiştir. Mehmet Safrantının çok parası var, belliki parasını hakimlere, avukatlara ve polislere yediriyor. Adalet yerini bulur inşAllah.

Timur
Timur @Diablo - 4 yıl Önce

Yeliz, biri kuyuya taş atıyor sende zıplıyorsun. Burda cinayetten suçsuz yatan var haber yapılıyor, bu diablo neler yazıyor adınıda kullanmıyor zaten, belliki sütübozuk

Yeliz
Yeliz @Diablo - 4 yıl Önce

Diablo bu kişi den bahis niye hiç yok.bide bu kişi kimse bu kıza o yaşta yaptı diyorsunuz.bu adamda ıyi cesaret var.adamada bisi yapmasın.manyak mi bu adam

Yarğışmısın Sen Diablo
Yarğışmısın Sen Diablo @Diablo - 4 yıl Önce

Haber Nediyo Karar Belli Kanıt Yok Delil Yok Sen Neyin Kafasını Yaşıyon Senin Bu İşle Alakan Ney Onları Söyle Bakalım Sen Bize Yada Yorum Yapma Ejn iyisi Sen
Yoksa Senmisin Bu İşlerin Başı ??

Orhan
Orhan @Diablo - 4 yıl Önce

Sen yaa cok bilmissin, ya da cok salaksin. Diablo öpüldünüz, seni galiba bu adam yatagina almadiki bu sekilde dedikodu yapiyorsun. Burda ispat lazim, karalama degil, dedikoducular hepsi iceri atilacak unutmaaaaa seytancim

Çok bilmiş DİABLO
Çok bilmiş DİABLO @Diablo - 4 yıl Önce

Madem okadar iyi tanıyorsun madem mafya babası senin götünü keser bu adam ozaman nasıl korkmadan yazıyorsun.... YA KERSERSE


SIRADAKİ HABER

banner4