KAYSERİ’Yİ FUARLAR ŞEHRİ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, KAYMOS tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Başkan Yalçın, toplantıda yaptığı konuşmasında Kayseri’de fuarcılığın geliştirilmesi konusunda önemli mesajlar verdi. Başkan Yalçın, “Kayseri OSB Fuar merkezimizi Anadolu’nun önde gelen fuar merkezi yapmak ve uluslararası arenada bilinen bir merkez haline getirmek istiyoruz. Kayseri’yi fuarlar şehri haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

KAYSERİ’Yİ FUARLAR ŞEHRİ HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) tarafından Holiday Inn otelde düzenlenen ve Ekim ayı başında Kayseri OSB Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Anadolu Mobilya Fuarı’nın değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Kayseri protokolünün önemli isimlerinin yer aldığı toplantıda konuşma yapan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri’nin üreten, yeni fikirler ortaya koyan ve dünya pazarlarına ihracat yapan yüzlerce girişimcisi ile ön planda olan bir şehir olduğunu söyledi.

Özellikle mobilya, elektrikli ev aletleri, çelik kapı gibi sektörlerde azımsanmayacak büyüklükte üretimin Kayseri’de gerçekleştirildiğine vurgu yapan Başkan Yalçın, “Kayseri, mobilya ihracatında Türkiye’nin lideri konumunda bulunmakta ve şehrimizden yapılan mobilya ihracatı 900 milyon dolara ulaşmaktadır. Şehrimizin kapasitesine baktığımızda bu rakamları daha da büyütmek, dünya pazarlarına hâkim olabilmek hiç de uzak görünmemektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu ile paylaştığı  “Türkiye Yüzyılı” projesi kapsamında kendi üstümüze düşen görevi yerinde getirmek hiç de zor olmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Kayseri’nin gelişmesinin sektörlerin gelişmesiyle paralel olduğunu ifade eden Başkan Yalçın, “Ürettiklerimizi iç ve dış pazarlarda satabilmek adına daha çok çaba göstermemiz gerektiği gerçeği ile karşı karşıya bulunmaktayız. Bunu nasıl mı başaracağız dersek, Ekim ayı başında düzenlenen ve oldukça başarılı geçen mobilya fuarının benzerlerini yaparak başarabiliriz. Anadolu Mobilya Fuarı sayesinde; Kayseri’de ticaret ve turizm açısında hareketlilik yaşanmıştır.  Oteller, restoranlar, hediyelik eşya satan esnaflarımız çok güzel işler yapmıştır. Şehrimizin tescilli değerleri olan pastırmamız, sucuğumuz ve mantımız yerli ve yabancı ziyaretçilerin yine gözdesi olmuştur. Şehrimizin tarihi değerleri ve Erciyes başta olmak üzere doğal güzellikleri yerli ve yabancı konuklarımız tarafından ziyaret edilmiştir.” diye konuştu.

Ürünlerin tanıtımı noktasında fuarların oldukça önemli olduğunun farkında olduklarını vurgulayan Başkan Yalçın, Kayseri OSB olarak bünyelerinde bulunan fuar merkezinin Kayseri’nin büyümesine daha etkin katkı sunması için planlamalarını sürdürdüklerini aktardı.

Başkan Yalçın, “Mobilya başta olmak üzere, çelik kapı ve iç oda kapısı, yatak ve yan sanayisi, Mobilya ve Ağaç İşleme Makineleri ile elektrikli ev aletleri sektörlerinde öncelikli olarak fuar organizasyonlarının yapılabileceğini düşünmekteyiz. İlk etapta yılda 8 kadar fuar yapabilecek kabiliyete sahip olduğumuza inanıyor ve çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz. Bu konuda orta vadede hedefimizi ise her ay bir fuar organize eder hale gelmektir. Kayseri OSB Fuar merkezimizi Anadolu’nun önde gelen fuar merkezi yapmak ve uluslararası arenada bilinen bir merkez haline getirmek istiyoruz. Kayseri’yi fuarlar şehri haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda, Türkiye’de ve dünyada fuar organizasyonları yapan tüm firmalarla görüşmeye ve işbirliği yapmaya açık olduğumuzu da belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın konuşmasının sonunda KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın’a, Kayseri mobilya sektörüne sunduğu katkılardan ve sektörün gelişmesi için gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür etti. KAYMOS tarafından düzenlenen toplantıda Başkan Yalçın’a Anadolu Mobilya Fuarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4