"HESAPLAŞMADAN HELALLEŞME OLMAZ"

31 Mart'ta yapılacak S.S. Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Genel Kurulunda üyelerin emeklerine ipotek koydurtmamak, üyelerin mülkiyetlerine sahip çıkmak ve imalatçı üyelerin sesi olmak için aday olduğunu belirten Yunus Tarla, "Helalleşmek için adayım" diyen Ercan Sarıkaya'ya seslenerek, "Helalleşecek ne gibi yanlış işlerin oldu? Hesaplaşmadan helalleşme olmaz" dedi.

"HESAPLAŞMADAN HELALLEŞME OLMAZ"

YÖNETİLEMEYEN KOOPERATİFİ YÖNETİLEBİLİR DURUMA GETİRDİK

Tarla ayrıca, kooperatif yönetiminde göreve geldikten sonra açılamaz denen Kumsmall AVM'yi açtıklarını, üyelerinin hizmetine sunduklarını ve kooperatifi borç batağından çıkartarak, kooperatifin diğer iştiraklerini yönetilebilir hale getirdiklerini söyledi.

ÜYELERİMİZİN EMEKLERİNE İPOTEK KOYDURTMAYACAĞIZ

Yönetime geldiklerinde birçok usulsüz ve yanlış işlerin olduğunu belirten Yunus Tarla, "bizlerin de üretim tesislerinin ve mağazalarının olduğu kooperatif iştiraklerinde üyelerimizin önemli emekleri vardı. Üyelerimizin emeklerine ipotek koydurtmayacağız dedik ve gecemizi gündüzümüze katarak o güne kadar yapılmış olan bir çok usulsüz işleri Ercan Sarıkaya'ya rağmen düzelterek kooperatifi borç bacağından kurtardık. Açılamaz denen alışveriş merkezini açtık, zarar eden Mobitek'i kara geçirdik değer kattık, sahip çıktık" dedi.

Bugün olduğu gibi yarın da Kayseri mobilyasını hak etmekte olduğu yere ulaştırmak amacıyla yönetimdeki arkadaşlarıyla birlikte aday olduklarını dile getiren Tarla, "bizim anlayışımız ben değil, biz- hepimiz anlayışı. Birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Bizlere teveccüh göstererek yanımızda olan tüm dostlara ve değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

TAPULARI 1 AY İCERİSİNDE TESLİM EDECEĞİZ

"Kooperatifimiz sahipsiz değildir ve sahip çıkmaya devam edeceğiz" diyen Tarla, Kütle parsel olan imalat birimlerimizin SSK'larını yatırarak tabularını hazırladık. Değerli üyelerimizin tapularını 1 ay içerisinde vereceğiz inşallah.

Sessiz imalatçı üyelerimizin sorunlarını çözerek sesi olacağız. Sahip çıktık, değer kattık. Değerli üyelerimizin destekleri ile çok daha iyisi için yönetimde yer alacak işinde ehil 35 arkadaşlarımızla birlikte kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. 31 Mart'ta vereceğimiz bu önemli sınavda üyelerimizin bizlere icazet vermelerini ve kooperatiflerine sahip çıkmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4