DOKTORLARA VE AVUKATLARA SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ

MAZLUMDER Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş; Son yıllarda toplumumuzda farklı kesimlere saldırılarla birlikte görevini yapan sağlık emekçisi doktor ve diğer sağlık çalışanları ile hukuku ayakta tutmaya çalışan avukatlara yönelik şiddet olaylarında büyük artışlar yaşanıyor.

DOKTORLARA VE AVUKATLARA SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ

MAZLUMDER Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş; Son olarak aslen Kayserili olup Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan Kardiyolog Doktor Ekrem Karakaya, tedavisini yaptığı bir hastanın yakını tarafından görev yaptığı hastanede silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırgan da daha sonra aynı silahla intihar etti.

İstanbul'da ise Abdullah Türkoğlu adlı saldırgan bir müddet önce silahla yaraladığı şahsın yakını olan Öznur Tufan ve onların avukatı Servet Bakırtaş’ı, hakkında açılan tazminat davasını gerekçe göstererek silahlı saldırı sonucu öldürdü. İki ayrı olayda 4 vatandaşımız hayatını kaybetti.

MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak!

Görevini yapan sağlık çalışanı Ekrem Karakaya ve Avukat Servet Bakırtaş'a yapılan saldırıyı hukuk, adalet ve insan hayatına saldırı olarak değerlendiriyor, asla kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizde son yıllarda artış gösteren bu tür saldırıların tekrar yaşanmaması için sağlık çalışanları ve avukatlara yönelik koruyucu tedbirlerin artırılması için Adalet Bakanlığını ve İç İşleri Bakanlığını göreve davet ediyor. Menfur saldırıda hayatını kaybeden Doktor Ekrem Karakaya ve Avukat Servet Bakırtaş’a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4