BÜYÜKŞEHİR, EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 46 maddelik gündem karara bağlandı.

BÜYÜKŞEHİR, EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

18 asıl, 28 ek gündem maddesi olmak üzere 46 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

MECLİS’TEN SENEGAL ŞEHİDİ EREN’E VEFA

Mecliste, Senegal'de geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı Özel Harekât Şube Müdürü Hayrettin Eren’in isminin Büyükşehir Belediyesi veya Bünyan Belediyesi sınırlarında uygun olan bir caddeye verilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu raporu görüşüldü. Rapor, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

4 İLÇEYE EK BÜTÇE TALEBİ

Meclis gündeminde, Tomarza Belediyesi’ne 25 milyon TL, Yeşilhisar Belediyesi’ne 12 milyon TL, Sarız Belediyesi’ne 4,5 milyon TL ve Özvatan Belediyesi’ne 3 milyon TL ek bütçe verilmesi talebi de görüşüldü. Taleplerin, Plan Bütçe Komisyonu’na gitmesi konusu meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

KARDEŞ ŞEHİR MİCKOLC ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Mecliste ayrıca kardeş şehir olan Macaristan’ın Mickolc şehri ile dostluğu pekiştirmek ve mevcut kardeş şehir ilişkilerini ileriye taşımak amacıyla 25-29 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen yurtdışı ziyareti hakkında bilgilendirme yapıldı.

İyi Partili Meclis Üyesi Hasan Özsoy, “Bu geziye İyi Parti adına katıldım, çok da mutlu oldum, çok faydalı olduğuna inanıyorum. Oradaki büyükelçimizi tanımaktan mutlu oldum. Bu gezide birlik, beraberlik sergilendi, bunu memnuniyetle, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Beye ve geziye katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çok nezaketli, duyarlı ve çok faydalı gezi olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da “Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten birlik, beraberlik içerisinde güzel bir ziyaret oldu. Bu tür teknik ziyaretlerin tüm meclis üyelerimize fayda getireceğine inanıyoruz” diyerek, Macaristan’ın bulunduğu ekonomik durumu anlattı.

Maddelerle ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkanvekili Savruk, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4