BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “10 KASIM” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, vefatının 84’üncü yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “10 KASIM” MESAJI

Başkan Büyükkılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında, Cumhuriyet'in banisi, İstiklal Mücadelesi’nin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 84. yılında rahmetle yâd eden Başkan Büyükkılıç, bu toprakların vatan olması için mücadele eden, gözlerini kırpmadan canlarını veren tüm aziz şehitlere, gazilere ve kahramanlara Allah'tan rahmet diledi.

Başkan Büyükkılıç, mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türk milleti olarak en büyük vazifemiz, Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözlerinde belirttiği gibi ülkemizin, vatanımızın birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, daha da büyümesi ve ilelebet payidar kalmasını sağlamaktır” dedi.

“DEVLETİMİZE, VATANIMIZA, BAYRAĞIMIZA, EZANIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yılına yaklaşırken, ay yıldızlı Türk Bayrağı ile dalgalanan bu cennet vatanda ecdadın mirasına layık olmak için gayretlerinin sürdüğünü belirten Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Atatürk’ün ‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar’ ifadelerinde yer aldığı gibi, bizler de birlik, beraberlik içerisinde daha çok çalışacağız. Bu cennet vatanımıza ne olursa olsun sahip çıkacağımızı her fırsatta gösterdiğimiz gibi Osmanlı’nın, Selçuklu’nun ve Cumhuriyetin torunları ve evlatları olarak değerlerimize, devletimize, vatanımıza, bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 84’üncü seneyi devriyesinde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4