AKAR VE BÜYÜKKILIÇ MSB DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZİ’NDE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi açılış törenine katıldı. Dijital Gösteri Merkezi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükkılıç, “Yüzyılın gücü, dosta güven, düşmana korku veriyor” dedi.

AKAR VE BÜYÜKKILIÇ MSB DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZİ’NDE

Kurşunlu Otoparkı’nda gerçekleştirilen açılış törenine Başkan Büyükkılıç ve Bakan Akar’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dijital Gösteri Merkezi açılış töreninde konuşan Bakan Akar savunma sanayi alanına desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Dijital Gösteri Merkezi silahlı kuvvetlerimizin kullandığı, yerli ve milli olarak imal ettiğimiz silah, araç ve gereçleri vatandaşlarımızla paylaşmak için böyle bir tertip aldık. Bugüne kadar yaptıklarımız, silahlı kuvvetlerimizin kullandığı tüm araç, gereçleri sizlerle paylaşma imkânı bulduk. Silahlı kuvvetlerimizin neleri kullanarak mücadele ettiğini diğer taraftan da yerli ve milli olarak neler yapıldığını, ihraç dahi ettiğimizi büyük bir onurla, gururla sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu noktaya gelinmesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşviki, destekleri, bütün imkânları seferber etmesi işlerimizi kolaylaştırmıştır, bu noktaya gelinmiştir. İnşallah daha ötesi olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Akar, ayrıca Kayseri’de savunma sanayinde atılan adımları ve yürütülen çalışmalardan da bahsetti.

Dijital Gösteri Merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Büyükkılıç, Türkiye’nin savunma sanayi alanında gerçekleştirdiği atılıma dikkat çekerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade ile ülkemiz savunma sanayi alanında bir atılım gerçekleştirmiştir. Bizler de bu durumdan onur ve gurur duyuyoruz. Dijital Gösteri Merkezi de hem savunma sanayi alanındaki gelişmeleri vatandaşımıza aktarmak hem de kahraman Mehmetçiğimizin sahip olduğu imkânları aktarmak adına faydalı olacaktır. Şunu söyleyebilirim ki yüzyılın gücü dosta güven, düşmana korku veriyor! Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ın teşrifleriyle Kurşunlu Otoparkı’nda açılışını gerçekleştirdiğimiz Dijital Gösterim Merkezi’ne tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalarında ardından Başkan Büyükkılıç ve Bakan Akar açılış kurdelesini kesti.

Büyükkılıç, Akar ve beraberindekiler merkezi gezerek incelemelerde bulunup, ilgililerden bilgi aldılar.

26 Nisan’da açılan Dijital Gösterim Merkezi 1 Mayıs dâhil her gün saat 11.00 ile 22.00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

MSB DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZİNDE NELER VAR?

Yediden yetmişe her yaş grubuna açık olacak ve ücretsiz olarak ziyaret edilecek MSB Dijital Gösterim Merkezi 3 ana bölümden oluşuyor. Merkezin dış cephesindeki köşede yer alan LED ekranda TSK envanterinde bulunun yerli ve milli silahlar 3 boyutlu içeriklerle ziyaretçilere etkileyici bir deneyim olarak sunuluyor.

MSB Dijital Gösterim Merkezi’nin girişi dijital bir tünel olarak tasarlandı. Çepeçevre bir ekran olarak tasarlanan dijital tünelde ziyaretçiler yürürlerken, TSK’nin kara, deniz ve hava gücünü 3D mapping görsel efekt, özel animasyon ve ses efektleriyle etkileyici bir atmosferde izleyebiliyorlar.

Dijital tünelde Milli Muharip Uçak (MMU), TCG Anadolu SİHA Savaş Gemisi, Atak Helikopteri ve Altay tankı gibi projelere ait görüntüler muhteşem görsel şovlarla sunuluyor.

MSB Dijital Gösterim Merkezi’nin ikinci bölümünde ise TSK envanterindeki ürünlerden seçilen maketler ayrı ayrı alanlarda sergileniyor. Silah, araç, donanım, mühimmatlar sahip oldukları yetenekleriyle halkımızın ilgisine özel içeriklerle sunuluyor.

MSB Dijital Gösterim Merkezi’nin üçüncü bölümdeyse TSK envanterindeki yerli ve milli silahların yanı sıra alanın merkezinde yer alan dairesel dijital alanda silahların yüksek teknolojisi ve üst kabiliyetleri anlatılıyor. Alanda bulunan sergileme ünitelerindeyse namlulu silahlar, mühimmatlar, füze sistemleri ve diğer savunma araçlarının 3 boyutlu maketlerine ve detaylı özelliklerine ulaşılabiliyor.

MSB Dijital Gösterim Merkezi’nde, Milli Savunma Üniversitesi’ne girerek TSK bünyesine katılmak isteyen gençlere yönelik danışmanlık hizmeti ve kariyerini milli savunma sanayinde sürdürmek isteyenlere de rehberlik hizmeti sunuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4