TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI KARMA TİCARET FUARI MÜSİAD EXPO 19'UNCU KEZ KAPILARINI AÇTI.

TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI KARMA TİCARET FUARI MÜSİAD EXPO 19'UNCU KEZ KAPILARINI AÇTI.

Küresel ticarete yön verecek ve yeni ortaklıklara kapı aralayacak MÜSİAD Expo’nun açılışını Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ve Genel Başkanımız Mahmut Asmalı gerçekleştirdi.

“Küresel Ticaret Burada" sloganıyla ticaret ve yatırım iş birliklerine ev sahipliği yapan 19. MÜSİAD EXPO'nun açılış programına, MÜSİAD Kayseri Başkanı Ferhat Akmermer, Yönetim Kurulu, dünyanın dört bir yanından iş dünyası temsilcileri ve üyeleri katılım sağladı.

MÜSİAD Kayseri Başkanı Ferhat Akmermer beraberindeki heyetle, fuarda stant açan üyeleri ve firmaları ziyaret ederek çalışmalara ve projelere ilişkin bilgi aldı.

Başkan Akmermer; Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda şekillendirilen yatırım hareketini yerelde maksimum düzeye ulaştırmayı hedeflediklerini belirterek, üretim ve ihracat potansiyeliyle sınırlarını her geçen gün genişleten şehrimiz Kayseri’nin bölgesel kalkınmasına destek sağladıklarını ifade etti.

124 ülkeden 100 binin üzerinde ziyaretçi, 24 sektör, 600’den fazla stant katılımcı, 60 ülkeden 500’e yakın nitelikli alım heyetinin katılım sağladığı, dört gün boyunca devam edecek, yerli ve yabancı binlerce iş insanının ziyaret ettiği fuarın,  5 milyar dolarlık ticaret bağlantısı oluşturması hedeflenmektedir.

Fuarda yer alan MÜSİAD Vadisi’nde, üyelerarası ticareti artıracak ve güncel bilgiye anlık ulaşımı sağlayacak MÜSİAD Ticaret Ofisi, MÜSİAD İnvest MÜSİAD Uluslararası Yatırım Destek Ofisi ve birçok projenin lansmanı gerçekleşti.

Fuar kapsamında, 26. Uluslararası İş Forumu Gıda Güvenliği ve Neslin Muhafazası Programı, Alım Heyetleri B2B İkili İş Görüşmeleri, Ülke Sunumları, Paneller, MÜSİAD Uluslararası İş Birliği Anlaşmaları yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4