ÖZEL HAREKÂT ŞEHİTLERİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJELERLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Ankara’nın merkezinde, Çukurambarda bulunan Özel Harekât Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan bir projeler geliştirmeye devam ediyor.

ÖZEL HAREKÂT ŞEHİTLERİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PROJELERLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Okul Müdürü Emrah Tokatlı; İsmini 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesi Gölbaşı Özel Harekât Başkanlığında hainlere karşı duran ve şehadete eren kahraman şehitlerimizden almıştır. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan adına ve şehitlerimize yaraşır insanların yetişmesi için açılan bir devlet okuludur.   

Okulda matematik, fen, sosyal, dil, spor, sanat, kültür dersleri ile birlikte Temel İslam Bilimlerine ait dersler verilmektedir. Okul geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, yaşayacakları çağın bilgisini vermeyi ve becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir.

Okulda; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre akademik, mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilimsel, sanatsal sportif faaliyetler düzenlenmekte ve öğrenci katılımı sağlanmaktadır.

Okulumuzda fen dersleri laboratuvarda yaparak yaşayarak öğrenme modeli ile gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimizin kendini geliştirmeleri için bilimsel, kültürel ve sosyal geziler düzenlenmektedir.

Okulumuz 2019 yılında proje okulu kapsamına alınmış olup yeni binasına taşınmıştır. Okulumuza ortaokulu veya imam hatip ortaokulunu bitiren öğrencilerden LGS puanına göre 90 öğrenci alınmaktadır. Az sayıda öğrencisi ve yüksek imkânlarıyla Türkiye’nin en iyi İmam Hatip Lisesi olma yolunda her alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 Görevi devraldığımız 2021 Haziran ayından bu yana öğrencilerimizin akademik derslerde başarılı olmaları için öğrenci koçluğu, bireysel rehberlik faaliyetleri ile yakından tanıma ve yöneltme çalışmaları sürdürüyoruz. Erdemli, ahlaklı ve ilkeli bireyler olmaları için İmam Hatip Meslek dersleri ile bağlantılı olarak öğrencilerimizin toplum yararına çalışmalar yapmalarına imkân tanıyoruz.  Öğrencilerimizin en az bir sportif, sanatsal ve kültürel faaliyeti iyi derecede yapması ve lisanslı olması için çalışıyoruz. Bu kapsamda okulumuzda okçuluk salonu, robotik kodlama atölyesi, sanat atölyesi oluşturmak için faaliyetlerimiz devam ediyor. Türkiye’nin köklü üniversiteleri ile yapmış olduğumuz işbirliği protokolleri ile öğrencilerimizi her alanda üniversite ile tanıştırmayı ve gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.  Okulumuzun çalışmalarını duyan ve ulaşım kolaylığı sayesinde öğrenciler Ankara’nın her yerinden okulumuza kayıt yaptırıyorlar.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu HEDEF YKS, Oku-Yorum gibi başarılı projeleri de okulumuzda uygulamaktayız.  Tüm hedefimiz ve gayretimiz öğrencilerimizin güzel ahlaka sahip olmalarının yanında çağın gereklerine uygun bilgi ve donanıma sahip olmalarıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir öğrenci
Bir öğrenci - 8 ay Önce

Bence biraz çarpıtılma var

Erdinç Doğru
Erdinç Doğru - 8 ay Önce

Emeklerinize ekibinize sağlık müdürüm. Bütün desteğimiz sizinle

Öğrenci
Öğrenci - 8 ay Önce

Okulumla gurur duyuyorum .

Öğrenci
Öğrenci - 8 ay Önce

Diğer okullardaki imkânlara göre zengin Bir okul. Sınıflar 20 kişilik ve okul çok kalabalık değil, okulun içi temiz öğretmenler mesleklerinde başarılı. Okula puanım 10/7

Abdurrezzak fc
Abdurrezzak fc - 8 ay Önce

Okulumu seviyorum 10/8

ÖDECEFE
ÖDECEFE - 8 ay Önce

Okul iyi her yerdeyiz jellat fc

Unknow
Unknow - 8 ay Önce

İyi bir okul, sadece 2. ler çok

Abdürrezzak Sudolduran
Abdürrezzak Sudolduran - 8 ay Önce

Öğrenciler biraz saygılı olursa daha iyi hale gelebilir, Ne de olsa adıma karar veren ben değilim ailem kimse bununla dalga geçemez.

Jellat babamız
Jellat babamız @Abdürrezzak Sudolduran - 7 ay Önce

Kim üzdü lan bu çocuğu çıksın ha karşuma


SIRADAKİ HABER

banner4